Fotograf Daniel Bím | Svatební fotograf | Praha

O mně

K fotografování jsem se dostal naprosto tradiční cestou, mým prvotním cílem bylo fotografovat krajinu okolo sebe, snažil jsem se pořídit hezké snímky z dovolené, zachytit krásné každodenní okamžiky... Nicméně, jakmile jsem vzal fotoaparát poprvé do ruky, již jsem ho nikdy nepustil. Fotografovat se dá všechno a mě stále baví experimentovat, hledat nové motivy a zkoušet různé fotografické techniky.

Nejkrásnější je, že nikdy nevíte, kdy vytváříte nezapomenutelnou vzpomínku. Již jsem zmáčkl spoušť stotisíckrát, ale vždy mě překvapí, že se nakonec vracím úplně k jiným fotografiím, než si při stisku spouště myslím. Baví mě přemýšlet nad tím, jak svět okolo nás stále běží a každá fotografie je pouze výsekem událostí, a když pořídíte fotografii ze stejného místa o rok, o den, nebo jen o vteřinu později, už může vypadat úplně jinak. Události se změnily a okamžik je nenávratně pryč. A právě tehdy jsem rád, když ho mohu zachytit objektivem fotoaparátu.

Narodil jsem se, a celý svůj dosavadní život jsem prožil, v Praze. I proto "zcela objektivně" zastávám názor, že Praha je nejkrásnější město na světě... Zároveň se jedná také o nekonečný zdroj pro mou tvorbu a většina mých fotografií vznikla zde. Ještě raději však fotografuji lidské životy, osudy a okamžiky, protože právě jejich radost z výsledných fotografií je to, co udělá největší radost i mě.