Fotograf Daniel Bím | Svatební fotograf | Praha

Blog

Svatba v Yard Resortu

Opravdu krasných svatebních míst je po České republice nepočítaně. Proč jsem se tedy rozhodl napsat recenzi právě na Yard Resort v Předboji? Protože jsem měl tu možnost poznat toto místo a zažít svatební atmosféru z obou stran. Jak přes hledáček fotoaparátu v roli svatebního fotografa, tak i na straně druhé, v roli ženicha, jelikož jsem se právě v Yard Resortu přibližně před rokem oženil se svou úžasnou ženou Kristinou.

Read More
Recenze: Seminář svatební fotografie s Tomášem Vrzalou

Light Garden academy je mezi fotografy známá "škola" fotografie a retuše, kterou založil Stanislav Petera v roce 2008. Od té doby proběhlo velké množství workshopů, seminářů, fototáborů a dalších akcí, které se obecně těší velkému zájmu mezi amatérskými i profesionálními fotografy. V některé z budoucích recenzí se jistě podíváme také na nějaká výuková videa z dílny Stanislava Petery, kterých je již také hojný počet, dnes se však zaměřím na Seminář svatební fotografie s Tomášem Vrzalou, který jsem měl tu čest navštívit v březnu 2017.

Read More
Recenze: Fotokniha od Saal-Digital

V České Republice působí velké množství firem, které mají v nabídce tisk fotografií, tisk přání a oznámení, tvorbu plakátů či obrazů a v neposlední řadě také fotoknih. Mezi ty nejznámnější bude patřit jistě FotoŠkoda nebo CEWE, dnešní recenze se však týká jiné společnosti, a sice německé Saal-Digital, která na český trh fotoknihy dováží.

Read More
Levá mozková hemisféra ve fotografii

Levá mozková hemisféra je hemisféra analytická - myšlení je založeno na logice, matematické exaktnosti, číslech, faktech... Oproti tomu pravá mozková hemisféra je hemisférou kreativní. Pro rozhodování se řídí emocemi, citem a intuicí. To, která hemisféra je u každého z nás aktivní, a která při rozhodování převáží není možné ovlivnit. Tréninkem je však možné rovnováhu mezi nimi přeci jen trochu ovlivnit.

Read More