Fotograf Daniel Bím | Svatební fotograf | Praha

Blog

Svatba v Yard Resortu

Opravdu krasných svatebních míst je po České republice nepočítaně. Proč jsem se tedy rozhodl napsat recenzi právě na Yard Resort v Předboji? Protože jsem měl tu možnost poznat toto místo a zažít svatební atmosféru z obou stran. Jak přes hledáček fotoaparátu v roli svatebního fotografa, tak i na straně druhé, v roli ženicha, jelikož jsem se právě v Yard Resortu přibližně před rokem oženil se svou úžasnou ženou Kristinou.

Již jsem projel spoustu svatebních míst, ale jen málokteré má šanci vyrovnat se Yard Resortu v Předboji. Ne náhodou proto Yard Resort patří také ke stálicím na předních příčkách různých soutěží typu Svatební místo roku apod. Ačkoliv podobné akce nepovažuji za příliš dobré měřítko, jelikož jsou velmi snadno ovlivnitelné, Yard Resort si to bezesporu zaslouží a věřím, že umístění by měl mít daleko lepší. Nedělá to jen krásné a luxusní prostředí, ale také úžasný a skvěle organizovaný personál. Nutno říci, že s takto profesionálním přístupem jsem se jinde dosud nesetkal.

 
 

Tuto recenzi jsem se rozhodl rozdělit do několika bloků, o kterých si myslím, že jsou pro novomanžele důležité, a díky svým zkušenostem z obou stran bariéry se snažím vnést pohled na jednotlivá kritéria jak z pohledu ženicha, tak i z pohledu svatebního fotografa. Doufám proto, že pro Vás mé postřehy budou zajímavé a pomohou Vám při rozhodování, které místo zvolit pro Váš důležitý den.

Lokace
Pokud hledáte útěk z ruchu velkoměsta na nějaké romantické místo uprostřed polí, které je však stále snadno dostupné, pak je pro Vás lokalita Yard Resortu naprosto vynikající. Yard Resort leží na okraji malé vesničky Předboj, která se nachází méně než 10 km od hranic Prahy. Snadná dostupnost autem je zaručena prvním sjezdem z dálnice D8, od které je Yard Resort již co by kamenem dohodil (asi 10 minut jízdy). Pro své návštěvníky poskytuje dostatečné množství parkovacích míst jednak ve dvoře, jednak za areálem na velkém parkovišti. Jakmile projedete bránou, přivítá Vás dvůr krásně a vkusně opraveného statku, se vzrostlými stromy uprostřed. Ty jsou navíc nazdobeny světýlky a v podvečer tak vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Dvůr se nám zalíbil také proto, že poskytuje bezpečný, uzavřený prostor pro děti, které tak nemusí nikdo hlídat. Toho jsou si zřejmě vědomi i v Yard Resortu, a proto zde mají také trampolínu, která je dětem volně k dispozici.

svatba-yard-resort.jpg

Yard Resort dále nabízí několik vnitřních prostor, z nichž za zmínku stojí: sýpka, kde jsme měli svatbu my - jedná se o krásný otevřený prostor s masivními dřevěnými trámy a také jediné místo, kde je možné k hostině usadit cca 100 hostů, které jsme na svatbě měli; restaurace, ta je naprosto boží, úžasně zařízená, světlá, s velkými okny a s krásným zvýšeným stropem - přiznám se, že z té jsme byli naprosto unešeni; pro svatby se však bohužel využívá jen zřídka a kavárna, sloužící pro hostiny s menším počtem osob - nicméně jedná se opět o velmi hezky a s citem zrekonstruovaný prostor. Ačkoliv jsou vnitřní prostory opravdu krásné, to hlavní na nás čeká venku. Za hlavní budovou Yard Resortu (s kavárnou, restaurací a recepcí) je malebný rybníček se dvěma lávkami, které ho přemosťují a sadem na protější straně. Krásnější prostředí na fotografování si lze jen těžko představit a pro fotografa je to doslova ráj. Portrétní fotografie novomanželů je tak možné pořídit již během několika málo minut a Ti se tak mohou brzy vrátit k hostům a zábavě. Není nutné kamkoliv přejíždět a vše je při ruce. Za mě je pak úplně nejkrásnějším obdobím v Yard Resortu podzim, kdy se listy všech stromů v okolí zbarví do červena, slunce je níž již odpoledne a rybníček jen dokresluje úžasnou atmosféru. Věřte, že v takových podmínkách není ani možné špatnou fotografii pořídit. Určitě tam ale bude krásně v jakoukoli roční dobu a to, co příroda na místě vykouzlí, Vás jistě dostane.

Svatební obřad
Vždy z pozice fotografa doporučuji, je-li to možné, zajistit obřad na stejném místě, jako je hostina. Hosté jsou pak ve větším klidu, užívají si atmosféry už od rána aniž by se stresovali tím, že ještě budou muset přejíždět, na celou svatbu je více času a mnohem lépe se udržuje také harmonogram dle původního plánu. Možná se to zdá jako maličkost, ale nic neotráví svatebčany více, než když musejí někde čekat. A nedej bože, aby čekali na hostinu. V případě Yard Resortu je však možné doporučit místo pro obřad i z jiného důvodu, a sice, že venkovní obřadní místa, která nabízejí, jsou naprosto kouzelná a jedinečná. S rybníčkem v zádech ženicha a nevěsty a s dostatkem prostoru pro všechny Vaše hosty. Druhou výhodou je pak pan oddávající, starosta Líbeznic, který svou práci dělá s opravdovou vášní, novomanžele chce vždy poznat a vlastní obřad jim pak ušije přímo na míru. Pokud se však rozhodnete pro obřad jinde, pak je v nedalekém okolí zámek Liblice, se kterým se taktéž nemůžete splést. Stejně jako Yard Resort mají svatby na denním pořádku a především vnitřní sál je krásný a důstojný.

Občerstvení a hostina
Dobré jídlo a pití, to je pro svatebčany jedno z nejdůležitějších kritérií, podle kterého budou svatbu zpětně hodnotit. A věřte, že v Yard Resortu se nají dosytosti. Netuším, kdo má na starosti kuchyni, ale je to génius a svou práci dělá perfektně. Protože jsme si Yard Resort vybrali pro vlastní svatbu, a protože milujeme jídlo, přechutnali jsme celé menu již před svatbou a několikrát také po ní a na jídelním lístku (který se průběžne obměňuje, což je dobře, protože nás to nutí přijet vždy znovu) jsme zatím nenarazili na nic, co by nebylo naprosto světové.

svatebni-hostina.JPG

Personál a lidé okolo Yard Resortu
Bod, který se může opět budoucím novomanželům zdát jako méně důležitý, ale opět je to jeden z faktorů, který dělá Yard Resort výjimečným. Na naší svatbě jsme pořádali hostinu pro cca 100 osob. To už je poměrně slušný počet a jen opravdu dobrý personál si s tím poradí. Zde nejen, že si poradil na jedničku, ale poradil si dokonce na jedničku z hvězdičkou. Naráz nás obsluhovalo asi 6 číšníků, takže například u hlavního stolu (7 osob) jsme dostali jídlo všichni ve stejný okamžik. Stejně postupovali i u všech dalších stolů a rozhodně nemuseli čekat na servis z kuchyně. Celý sál byl obsloužen dříve, než jsme my u hlavního stolu dojedli předkrm. Díky tomu měli opět volné ruce, aby nám sklidili ze stolu a donesli chod další. Opět říkám, možná se Vám to zdá jako maličkost, ale nevěřili byste, jak může obsluha na některých místech váznout. A pokud k tomu přičtete nějaký ten posun v harmonogramu, ke kterému skoro vždy dojde, snadno se může stát, že lidé čekají na jídlo i hodinu. Mluvím o personálu zatím jen jako o číšnících, ale zdaleka to není jen o nich. Slečna Borůvková, která má na starosti management, organizaci a vlastně veškerou předsvatební komunikaci s novomanželi, má vše naprosto brilantně zvládnuto. Pod jejím vedením vše šlape jako hodinky a věřím, že profesionalita, kterou se Yard Resort vyznačuje, je především její zásluha. Její služby pro Vás svatebčany by se daly přirovnat ke službám svatební koordinátorky, kterou již díky ní v žádném případě nepotřebujete. Mimo to byla schopna nám doporučit i další osoby, podílející se na celkovém dojmu z naší svatby, včetně DJ nebo cukráře. Koho bych však rád speciálně vyzdvihl, byla paní floristka Vendula Fymanová z Líbeznic. Ta proměnila naši svatbu v něco neskutečného. Ke každému našemu přání měla nějaký nápad, originální provedení, zlepšovák nebo radu a nad to byla až neuvěřitelně ochotná udělat pro nás v podstatě cokoliv. Pokud budete mít možnost si vybírat, určitě zvolte paní Fymanovou.

svatebni-pripitek.JPG

Možná se Vám zdá, že mé chvalozpěvy jsou až přehnané, ale když pomyslím na naši svatbu nebo na jakoukoliv svatbu, kterou jsem měl tu čest v Yard Resortu fotit, opravdu jsem z toho vždy měl takový dojem, který popisuji. Vše fungovalo jako namazaný stroj, všichni byli milí, vstřícní a ochotní a atmosféra byla neskutečná.

A už jen taková třešnička na dortu: Fotografie také z naší svatby od vynikající fotografky Zuzany Scharf. Děkujeme!

svatba-yard-resort-scharf.jpg